time

00/05/26

هودل به چه معناست؟

article-img

هودل یکی از پرتکرار ترین و پر استفاده ترین مفاهیم دنیای رمز ارز هاست. امروز در این مقاله به شرح مفهوم هودل می پردازیم. همراه ما باشید.

 

هودل کردن به معنای نگه داشتن است و در دنیای رمز ارز ها به معنای نگه داشتن رمز ارز ها برای طولانی مدت به جای اینکه آن ها را بفروشیم است. در شرایطی که بازار بسیار نوسانات بسیار زیادی دارد، تریدر ها به هم دیگر هودل کردن را پیشنهاد می کنند و خود را از استرس بازار راحت می کنند.

 

 

اخیرا کاربرد مفهوم هودلر (HODLER) در این روز ها کاربرد بسیاری پیدا کره است. هودلر به افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند و سودی برای بلند مدت می خواهند و به همین دلیل دارایی خود را هودل می کنند می گویند.این مفهوم نخستین بار برای بیت کوین مطرح شد. تا این که در سراسر دنیای کریپتو کارنسی تکثیر شد و الان نیز برای همه نوع ارز به کار می رود و تمامی کسانی که در حوزه ارز دیجیتال کار می کنند و به آن علاقه دارند از این اصطلاح نیز استفاده می کنند.

 

 

پیدایش مفهوم هودل؟

وب سایت بیت کوین تاک که بزرگ ترین و نخستین بستر ارتباط کاربران در دنیای رمز ارز ها با یک دیگر است، کاربران زیادی دارد و اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار کاربران نیز قرار می دهد. در سال ۲۰۱۳ یکی از کاربران با نام GameKyuubi، پستی با عنوان «I AM HODLING» گذاشت و در توضیحات این پست نوشت که اشتباه تایپی بوده است و عمدا آن را نیز اصلاح نکرده است.او در این پست به همه پیشنهاد کرده است که ترید نکنند و بیت کوین های خود را نگه دارند، چرا که سرمایه گذاری روی بیت کوین و نگه داشتن بیت کوین در بلند مدت سودآور خواهد بود ولی با فروختن دارایی ها در کوتاه مدت چیزی نصیبتان نخواهد شد. در آن زمان و در ژانویه ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین ۱۵ دلار بود و ۱۱ ماه بعد در ابتدای ماه دسامبر همان سال، به ۱۱۰۰ دلار رسید و شاهد یک رشد خوب بودیم و اگر در این بازار سرمایه گذاری کنیم برای بلند مدت مطمئنیم که سود خوبی رو باید به ما دهد.

 

 

هودل

چه زمانی برای هودل کردن مناسب است؟

تصمیم گیری اینکه شما چه زمان می خواهید هولد کنید با شما است و به استراتژی معاملاتی شما بستگی دارد.ولی باید تحقیقات بسیاری در مورد هر رمز ارزی که می خواهید هولد کنید انجام بدید و سپس بعد از آن تصمیم را بگیرید. برخی از سرمایه گزارن استراتژی هودل را نیز انتخاب می کنند، یعنی رمز ارز خود را می خرند و تا ماه ها یا حتی سال ها آن را نمی فروشند و آن ها را نگه می دارند.

 

 

امنیت رمز ارز ها در زمان HODL

زمانی که سرمایه گذاری تصمیم به به سرمایه گذاری بلند مدت روی یک توکن می باشد، برای او این فاکتور بسیار مهم است که از امنیت دارایی خود نیز مطمئن باشد، نگهداری دارایی هایمان در کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت افزاری بسیار امن اتر است تا این که بخواهید رمز ارز خودتان را در کیف پول صرافی یا کیف پول های تحت وب نگهداری کنید. کیف پول سخت افزاری بسیار مطمئن تر از دیگر کیف پول ها است، زیرا به اینترنت متصل نیست و به صورت آفلاین است و به همین دلیل برای اینکه مورد حمله هکر ها دارای هایمان قرار بگیرد خیلی پایین می آید.