time

00/05/28

رمز ارز های قابل استخراج در خانه کدامند؟

article-img

همانطور که می دانید همه رمز ارز ها قابل استخراج نیستند و نحوه استخراج هر رمز ارز با یکدیگر متفاوت است. امروز در این مقاله به معرفی 6 رمز ارز محبوب برای استخراج در خانه می پردازیم.

 

آیا می توان در خانه به استخراج ارزدیجیتال پرداخت؟

استخراج رمزنگاری در خانه با سیستم های معمولی امری کاملا امکان پذیر است. اما این روند کند خواهد بود و هزینه برق ممکن است بیش از ارزش سکه هایی باشد که می توانید استخراج کنید. برای کسانی که می خواهند کمی جدی تر در این امر شرکت کنند، استخراج با پردازنده های گرافیکی (GPU) راهی واقع بینانه ای است. کارت های گرافیک مانند NVIDIA GeForce RTX 3060 و AMD Radeon RX 5700 XT محبوب ترین گزینه های بازار هستند. قیمت GPU ها از 400 دلار تا 2000 دلار و بیشتر است. دلیل این اختلاف قیمت در نحوه و مقدار عملکرد آنها است. برای GPU این مربوط به مقدار هش ریت آنهاست. به زبان ساده، هش ریت مقدار قدرت و سرعت محاسبه ای است که واحد های سخت افزاری می تواند برای استخراج ارز رمزنگاری شده اعمال کنند

 

نحوه محاسبه مقدار درآمد از استخراج رمز ارز ها:

وبسایت Hashrates.com منبع بسیار خوبی برای محاسبه درآمد بالقوه است. این سایت محاسبه، CPU ها و GPU ها را نشان می دهد و برآورد می کند که ماهانه چه مقدار می توان با استفاده از آن ها هش ریت مناسب برای استخراج ارز رمزنگاری شده درآمد کسب کرد.

 

ماینینگ

Monero

مونرو با نماد XMR یک ارز دیجیتال با قابلیت ناشناس بودن محبوب است. علاوه بر این، شبکه این آلت کوین به طور خاص برای مقاومت در برابر ماینینگ توسط ماینر های اسیک طراحی شده است. بنابراین، برای استخراج با رایانه خانگی بسیار مناسب است. برای شروع، ابتدا باید کیف پول مناسب ذخیره مونرو را برای نگهداری از سکه های خود بارگیری کنید. مرحله بعدی بارگیری نرم افزار استخراج است، نرم افزاری مانند MultiMiner که از ساده ترین برنامه های ماینینگ است اما گزینه های استخراج آنلاین نیز وجود دارد.

 

Ravencoin

ریون کوین با قرار گیری در رتبه ۵۸ در بازار ارز های دیجیتال یکی از ارز های بسیار پر طرفدار در میان کاربران به حساب می آید که با وجود وارد شدن به بازار در سال ۲۰۱۸ و با الگوریتم X16R، لقب بهترین ارز برای استخراج را گرفته است.

 پاداش استخراج، ۵۰۰۰ ریون کوین است.

 

Litecoin

لایت کوین یکی از آلت کوین های معروف و موفق تا به امروز است که به دلیل امکان تبادل در انواع پلتفرم ها، داشتن نوسانات کم تر، سرعت نسبتا بالا و کارمزد نسبتا پایین باعث می شود یکی از آلت کوین های موفق و پر طرفدار محسوب شود.

 

رمز ارز استخراج

Ethereum

اتریوم یکی دیگر از ارز های قابل استخراج است که به احتمال زیاد اسمش را شنیده باشید. می توان یک سیستم برای قرارداد های هوشمند دانست. با وجود افزایش سختی برای استخراج اما باز هم پیشنهاد استخراج این ارز به گوشمان می رسد.

دارای الگوریتم SHA-3 یا Secure است؛ نرم افزاری که خیلی برای استخراج اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد ETHminer  است که می توانید تهیه و شروع به استخراج اتریوم کنید.

 

Dogecoin

دوج کوین، میم کوین معروف  و قابل استخراج یکی دیگر از ارز های محبوب بازار ارز های دیجیتال است. این ارز بیشتر برای بازی ساخته شده بود اما با استقبال مردم به یک ارز معروف و پر سود تبدیل شد.از الگوریتم Scrypt پیروی می کند و باعث می شود شما از هزینه های زیاد برای استخراج دوری کنید و استخراج کم هزینه تری داشته باشید.  از استخر های استخراجی که دوج را پشتیبانی می کند می توان MultiPool  را نام برداست.

 

Aion

ارز aion با الگوریتم Cryptonite-light PoW یکی ارز های مناسب برای استخراج با cpu است؛ زیرا این الگوریتم باعث کاهش شکاف cpu و Gpu می شود که باعث افزایش سرعت سه برابری شده و یک مزیت خیلی خوب به حساب می آید.