time

00/06/02

ارز دیجیتال چیلیز چیست؟

article-img

حتما نام ارز چیلیز به گوشتان خورده، ارز دیجیتال چیلیز با نماد (CHZ) در توکن‌سازی برای سرگرمی‌های ورزشی کاربرد دارد و نام آن برای فعالان بازار رمز ارز ها آشناست.

 

چیلیز چیست؟

اگر بخواهیم به طور مختصر به معرفی بلاکچین چیلیز Chiliz بپردازیم، می توان گفت چیلیز یکی از بزرگترین بلاکچین ها برای ورزش  و سرمایه گذاری است. رمز ارز چیلیز یک توکن سودمند در بلاکچین اتریوم است که به عنوان ارز رمز پایه رسمی پلتفرم Socios.Com استفاده می شود.

با توجه به فاصله ای که در بین افراد در دنیای ورزش بین باشگاه ها و طرفداران انها وجود دارد، سازندگان چیلیز Chiliz تصمیم گرفتند که طرفین را به هم نزدیک کنند و این فاصله ها را از بین ببرند.هدف چیلیز این است که به میلیون ها طرفدار ورزش، قدرت رای گیری مستقیم در باشگاه های مورد علاقه خود بدهد.

 

تاریخچه چیلیز

رمز ارز چیلیز در سال 2012 ميلادي متولد شد. هدف از پيدايش اين ارز كمك به طرفداران و هواداران تيم‌هاي ورزشي بود. آنها مي‌توانستند با خريد اين سكه‌ها به طور مستقيم حق راي در باشگاه فوتبال محبوب خود را داشته باشند. ميليون‌ها نفر از مردم به عضوهاي فعال اين باشگاه‌ تبديل مي‌شدند و اين ايده، خارق‌العاده بود.

 درمورد پلتفرم Socios

کمپانی Chiliz در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. ایده‌های اولیه شرکت در سال 2010 میلادی شکل گرفت ولی در سال 2018 اجرایی شد. آقای الکساندر دریفوس مالک و مدیر اصلی این شرکت و بیانگذار سوسیوس است. سوسیوس را می‌توان بزرگ‌ترین سامانه تعاملی هواداران ورزشی به حساب آورد که به طرفداران خود پاداش می‌دهد. این پلتفرم با استفاده از فناوری بلاکچین ایجاد شده است تا بستری برای استفاده ارز دیجیتال Chiliz باشد. باشگاه‌های پرآوازه‌ای در جهان با این پلتفرم همکاری می‌کنند. شایان ذکر است که پس از امضای قرارداد باشگاه ایتالیایی یوونتوس و پس از آن باشگاه بارسلونا قدرت این پلتفرم بیشتر شده است.

چیلیز

چه کسانی چیلیز را ساختند؟

از جمله بنیان گذاران ارز دیجیتال چیلیز می توان به الکساندر دریفوس Alexandre Dreyfus اشاره کرد که علاوه بر چیلیز مدیر عامل Socios.Com نیز می باشد. وی فعالیت های متعددی داشته است.  اِما دیسکین Emma Diskin مدیر ارشد اجرایی چیلیز است. او از سال 2018 در این شرکت بوده و با شروع به کار در سمت مدیر ارتباطات در سالهای مختلف ترفیع مقام پیدا کرده است. مَکس رابینوویچ Max Rabinovitch مدیر ارشد استراتژی چیلیز و Socios.Com است. او در سال 2008 در رشته های هنر و روانشناسی فارغ التحصیل شد. تجربه حرفه ای رابینوویچ در سال 2010 به عنوان سرپرست تبلیغات برای Intersog آغاز شد. یک سال بعد، وی مدیر خلاق بخشی از تیم چیلیز شد.

 

مزایای رمز ارز چیلیز چیست؟

عملیاتی بودنبا 58% هزینه کل که بیشتر بودجه برای توسعه سیستم‌عامل com، مشارکت‌های ایمن و تحقق زیرساخت‌های دیجیتالی پلتفرم استفاده می‌شود.
کاربر پسند بودن20% از بودجه به منظور خرید کاربران جدید، برای پلتفرمcom و رشد تعامل در برنامه‌های رأی‌گیری، تجارب کاربر P2P و بازار استفاده می‌شود.
داشتن شرکت‌های بزرگ، دارای شخصیت حقوقیبا ساختار 10% که بودجه برای اطمینان از اینکه پلتفرمcom عملیات کاملاً مستقلی را حفظ کرده و آزادی رشد در شرایط خود را دارد، استفاده می‌شود.
داشتن امنیت و تاییدیه‌های اجرایی کاملوجوه حسابرسی به موقع را برای چیلیز و برای امنیت پلتفرمcom و قانونی بودن عملکرد این سیستم‌عامل در اتحادیه اروپا و سایر بازارهای جهانی مرتبط تضمین کرده‌اند.
داشتن اکوسیستم : با پشتیبانی ناشر در اکوسیستم بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده و مشارکت‌های ارزشمندی را برای کمک به رشد شرکت ایجاد کرده است.

چیلیز

آیا رمز ارز چیلیز استخراج می شود؟

بلاکچین چیلیز Chiliz در ساختار خود از الگوریتم اثبات اعتبار یا Proof Of Authority استفاده می نماید و بر این الگوریتم متکی می باشد. در این الگوریتم بر خلاف الگوریتم اثبات کارو اثبات سهام برای ایجاد بلاک های جدید، به اعتبار سنجهای از قبل تایید شده متکی است. هدف اصلی استفاده از این الگوریتم افزایش مقیاس پذیری می باشد. با توجه به الگوریتمی که ارز دیجیتال چیلیز CHZ در ساختار خود استفاده می نماید در نتیجه رمز ارز چیلیز قابلیت استخراج ندارد و نمی توان این رمز ارز را استخراج کرد.