time

00/06/06

دانستنی هایی در مورد دوج کوین

article-img

دوج کوین یکی از میم کوین های معروف بازار ارزهای دیجیتال است که اخیرا توسط مردم بسیار مورد توجه واقع شده و تقریبا همه دوج کوین را می شناسند. معروف شدن دوج کوین رابطه مستقیمی با توییت ها و مصاحبه های خبری ایلان ماسک کارآفرین آمریکایی دارد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

دوج کوین چیست؟

دوج کوین نخستین ‌بار در سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی شد و قصد دارد به عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پاداش و انعام و پرداخت‌های نفر به نفر در این فضا استفاده شود. لوگو دوج کوین تصویر یک سگ ژاپنی از نژاد شیبا اینو است.کارکرد دوج‌کوین بدین ترتیب است که برای مثال افراد می‌توانند برای تقدیر از یک محتوای با ارزش در شبکه‌های اجتماعی مقداری دوج‌کوین به صاحب اثر ارسال کنند و بدین ترتیب علاوه بر لایک کردن می‌توانند از این سازوکار بهره ببرند.

 

روش استخراج دوج کوین

دوج کوین هم مانند بیت کوین براساس الگوریتم اثبات کار یا همان استخراج بنا شده است. این شبکه هم مثل بیت کوین به ماینرهایی متکی است که تراکنش‌های آن را تأیید می‌کنند و با قدرت پردازش سخت‌افزاری خود جلوی تلقب و دستکاری در بلاکچین را می‌گیرند. البته برخلاف بیت کوین، دوج کوین به‌جای الگوریتم رمزنگاری SHA-256 از الگوریتم رمزنگاری Scrypt بهره می‌برد که مصرف برق ماینینگ را بسیار کاهش می‌دهد.

دوج کوین

چه تعداد دوج کوین استخراج خواهد شد؟

در ابتدا مشخص شده بود که تعداد دوج‌ کوین های موجود به ۱۰۰ میلیارد واحد محدود شود، اما در سال ۲۰۱۴ توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند خاصیت ضدتورمی را از این رمز ارز حذف کنند تا بتواند به‌عنوان روش پرداخت کاربرد خود را حفظ کند. پاداش بلاک این به ازای استخراج هر بلاک۱۰,۰۰۰ واحد DOGE است و برخلاف بیت کوین همیشه ثابت باقی خواهد ماند.

 

4 واقعیت درمورد دوج کوین

 

1-دوج کوین در اصل به عنوان یک شوخی توسط «جکسون پالمر» در نوامبر ۲۰۱۳ ساخته شد.

 

2- دوج کوین به عنوان یک نوع ارز رمزنگاری شده دوستانه و قابل دسترس طراحی شده است ، حتی نام آن نیز از میم معروف فضای اینترنت گرفته شده است.

 

3-.این رمزارز یکی از بزرگترین و فعال‌ترین جوامع کاربری در دنیای ارزهای رمزنگاری شده را دارد

 

4- از سال ۲۰۱۵ که «جکسون پالمر» از این پروژه رفت و اعلام کرد که به «مرخصی طولانی مدت» خواهد رفت، هیچ به روزرسانی و پیشرفت فنی در این ارز صورت نگرفته است.