time

00/06/07

ایردراپ چیست؟ راه های شناخت ایردراپ واقعی

article-img

ایردراپ چیست؟

ایردراپ در توضیحی کوتاه، یعنی مقدار زیادی از یک رمز ارز معمولا تازه تاسیس را به صورت رایگان در ازای انجام کار های ساده بدست آورید. ارز های دیجیتال برای اینکه معروف بشن و مخاطب جذب کنن اوایل شروع راه اندازی ارز معمولا در ازای عضو شدن در شبکه های اجتمایی آنها مقداری از آن ارز را به صورت رایگان به کاربران می دهند تا به مردم معرفی بشن و مخاطب جذب کنن. برای دریافت توکن های رایگان هم فقط به آدرس کیف پول شما نیاز دارند.

 

اهداف یک ایردراپ

 

معرفی یک ارز جدید (ICO)

عرض اولیه‌ی سکه یا کوین در بازار کریپتوکارنسی با ICO که مخفف عبارت Initial Coin Offering است شناخته می‌شود. ارائه‌دهندگان برای معرفی هرچه بهتر کوینی که قرار است ارائه دهند می‌توانند از طریق ایردراپ اقدام به بازاریابی کنند. به این ترتیب که درصدی از کوین‌ها را به صورت رایگان در میان مردم پخش کنند و در عوض از آنها بخواهند که کارهایی را در قبال کسب این کوین‌ها انجام دهند. برای مثال عضو شبکه های اجتمایی آنها شوند.

ایردراپ

معرفی صرافی جدید

موسسان صرافی ها نیز گاهی برای معرفی صرافی تازه تاسیس خود با ترغیب کاربران به ثبت نام در صرافی و اهدای رمز ارز به عنوان پاداش، اقدام به جذب کاربر می کنند.

 

معرفی یک کیف پول جدید

گاهی شخص یا گروهی اقدام به ایجاد کیف‌پول جدیدی می‌کنند، برای معرفی کیف‌پول خود، ایردراپ‌ها یکی از بهترین و به صرفه‌ترین روش‌ها می‌باشند. برای مثال کاربر با ایجاد حساب در کیف پول مقداری از یک ارز مشخص را دریافت می کند.

 

انواع ایردراپ ها

ایردراپ‌ها را می‌توان به سه دسته‌ تقسیم می شوند:

ایردراپ‌های Standard در صورت عضویت و ثبت‌نام در یک وبسایت به شما مقداری کوین یا توکن اهدا می‌کنند.

 

ایردراپ‌های Bounty به شما در ازای ریتوئیت کردن، عضویت در کانال تلگرام و این قبیل فعالیت‌ها توکن رایگان می‌دهند.

 

ایردراپ‌های Holder نیز در صورتی که مقدار معینی از ارزی مثلا بیت‌کوین یا اتریوم  را در ولت خود نگه‌داری کرده باشید، مقداری توکن برای شما ارسال می‌کنند.

ایردراپ

مراقب کلاهبرداران باشید!

افراد زیادی با وعده‌های دروغین درباره‌ی پول رایگان و ایردراپ های مختلف منتظر شما هستند تا فقط با یک کلیک اشتباه به آسانی همه‌چیز را از دست بدهید.

 

چهار راه تشخیص معتبر بودن ایردراپ

۱-به هیچ آدرسی پول نفرستید: همه ی ایردراپ ها رایگان هستند و ایردراپ های معتبر از شما درخواست پول نمی کنند.

 

۲- رسمی بودن ایردراپ را بررسی کنید: با بررسی وبسایت ایردراپ و چک کردن راه های ارتباطی با پشتیبانی سایت مطمپن شوید ایردراپ واقعی است.

 

۳-کلید خصوصی کیف پولتان را برای کسی نفرستید: کلید خصوصی حسابتان را به هیچ کس ندهید. هیچ ایردراپ معتبری چنین درخواستی نمی کند.

 

4-کانال‌های رسمی‌ رسانه‌های اجتماعی برای این ایردراپ‌ها وجود ندارد و به این صفحات لینک داده نشده است؛ اگر وبسایت رسمی‌ باشد، باید اکانت‌های صفحات اجتماعی آن در سایت وجود داشته باشد.

 

کلاهبرداری کلید خصوصی

این نوع از ایردراپ اسکم بسیار خطرناک است. یادتان باشد که هیچ کدام از ایردراپ‌های قانونی از شما کلید خصوصی درخواست نمی‌کنند و تنها چیزی که از شما می‌خواهند، کلید عمومی‌ کیف پول است تا بتوانند توکن رایگان را به آن آدرس ارسال کنند. اگر در یک ایردراپ شرکت کردید و به هر طریقی از شما کلید خصوصی درخواست شد،قطعا کلاهبردار است و باید از آن دوری کنید.