time

00/07/18

ارز دیجیتال بیت تورنت چیست؟

article-img

بیت تورنت نامی آشنا در اینترنت است، اگر از کاربران قدیمی اینترنت باشید حتما با پروتکل تورنت آشنایی دارید پروتکلی با هدف سرعت بخشیدن به دانلود و آسانی دسترسی به فایل ها ایجاد شد که امروزه ارزدجیتال خود را نیز راه اندازی کرده.

 

بیت تورنت چیست؟

بیت تورنت در سال 2000 با ایجاد یک پروتکل اشتراک گذاری همتا به همتا فایل ها توانست بسیاری از طرفداران موسیقی و فیلم را به خود جذب کند زیرا با استفاده از تورنت بدون پرداخت هیچ هزینه کاربران می توانستد فیلم و موسیقی با سرعت بالا دانلود کنند. در نرم افزار تورنت کاربران ببه جای اینکه فایل های مورد نظرشون را از یک سرور مشخص دانلود کنند یا فایلی را در یک سرور آپلود کنند با پیوستن به شبکه ای از کاربران می توانستن فایل مورد نظر خودشون را مستقیم از یک کاربر دیگه که اون فایل را در شبکه به اشتراک گزاشته بود دانلود کنند و برعکس این موضوع هم صدق می کنه برای مثال یه کاربر فایلی در کامپیوتر خودش داشت و به شبکه تورنت می پیوست و اون فایل را برای دیگران به اشتراک می گذاشت.

بیت تورنت بدلیل مشکلات مالی در سال 2019 توسط بنیاد ترون(سازنده بلاکچین ترون) خریده شد و با هدف تامین منابع مالی تورنت و تشویق کاربران ارز دیجیتال بیت تورنت راه اندازی شد از این رو، کسانی که فایلی را درخواست می‌کنند یا می‌خواهند سرعت دانلودشان افزایش پیدا کند، توکن بیت تورنت را خریداری و مصرف می‌کنند  در حالی که ارائه دهندگان در ازای به اشتراک گذاشتن فایل‌ها بر روی شبکه توکن بیت تورنت دریافت کرده و می‌توانند آن را بفروشند.

 

هدف بیت تورنت چیست؟ چه مشکلی را حل می کند؟

بیت تورنت با تکیه بر معماری غیرمتمرکز اینترنت روشی کارآمد برای به اشتراک گذاری فایل‌ها ارائه کرده است. این روش یکی از مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌ها برای ناشرانی است که می‌خواهند فایل‌های بزرگ خود را به اشتراک بگذارند.

تعداد کل توکن‌های بیت تورنت ۹۹۰ میلیارد واحد است. در زمان نوشتن مقاله، میزان عرضه توکن‌های  بیت تورنت 660 میلیارد واحد است.

بیت تورنت

کاربرد های توکن بیت تورنت چیست؟

تحقق اهداف کاربران در شبکه‌ها اشتراک گذاری فایل،تورنت :این توکن برای افرادی که از خدمات به اشتراک گذاری فایل در اینترنت استفاده می‌کنند بسیار مفید است. آنها اگر مرتباً از طریق پروتکل BitTorrent فایل‌های مورد نظر خود را دانلود کنند، ممکن است بتوانند به منظور سرعت بخشیدن به روند انتقال فایل‌های انتخاب شده، توکن BitTorrent دریافت کنند. در واقع کاربران با پرداخت بیت تورنت می‌توانند سرعت دانلود را بالا ببرند.

سرمایه‌گذاری:  همانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، BTT نیز فرصتی برای سرمایه‌گذاری در حوزه رمز ارزهاست.

استفاده از این توکن به عنوان یک ارز: هرچند که هدف از خلق BTT این نیست اما توکن BitTorrent مانند بسیاری از توکن‌های دیگر قابل ارسال و دریافت است. به این صورت می توانید از توکن بیت تورنت برای خرید یا فروش کالا یا خدمات هم استفاده کنید.

 

نحوه استخراج بیت تورنت چگونه است؟

به تمام کاربرانی که نسخه کامل فایل‌های ذخیره شده (سیدها) در کامپیوترهای خود را به اشتراک می‌گذارند پاداشی به صورت توکن بیت تورنت داده می‌شود.

این بدان معناست که دریافت کردن توکن بیت تورنت به هیچ تجهیزات گران قیمتی نیاز ندارد و هر کاربری می‌تواند با استیک کردن توکن بیت تورنت و صرفاً در ازای ذخیره کردن فایل در کامپیوتر خود و به اشتراک گذاری آن با دیگران پاداش کسب کند. پس برای دریافت کردن توکن بیت تورنت کافی است فایل‌های زیادی را روی کامپیوترتان ذخیره و به اشتراک گذاری کنید.

 

بهترین کیف پول های بیت تورنت چیست؟

1-ترون لینک

2-تراست والت

3-اتمیک والت

4-کیف پول سخت افزاری لجر