time

00/07/20

مدیریت ریسک در بازار رمز ارزها به زبان ساده

article-img

در بازار های مالی بخصوص بازار ارز دیجیتال به همان نسبتی که امکان سود کردن وجود دارد امکان ضرر هم به همان نسبت معامله گران را تهدید میکند. برای دوام آوردن در بازار پر تلاطم مدیریت سرمایه باید در اولویت معامله گر قرار بگیرد. این مدیریت سرمایه درواقع باعث میشود که معامله گر تمام سرمایه خود را از دست ندهد. مدیریت سرمایه مخصوصا تریدر ها باید بر اساس استراتژی و اخلاقیات معامله گر صورت بگیرد

گاهاً شنیده اید که 80 درصد افرادی که در بازار های مالی سرمایه گذاری کرده اند با شکست مواجه میشوند که بخشی از سرمایه خود یا کل سرمایه خود را از دست میدهند،این امر خود رابطه مستقیمی با مدیریت ریسک دارد. از مهم ترین گزینه ها در سرمایه گذاری ارز های دیجیتال باید به ریسک تحلیل تکنیکال و ریسک نگهداری سرمایه اشاره کرد.

چند روش ساده برای مدیریت ریسک و سرمایه گذاری:

۱-در معامله رعایت حد سود و حد ضرر ضروری میباشد.

۲-سبد سرمایه گذاری داشته باشید،اصطلاح رایج آن این است که نباید تمام تخم مرغ هارا در یک سبد گذاشت.

۳-به قوانین مدیریت ریسک پایبند باشید.

۴-کنترل احساسات که از مهم ترین گزینه ها است.

مدیریت ریسک

 بیایید کمی تخصصی تر به موضوع نگاه کنیم.

تفکر غلط بدست آوردن سود های نجومی یک شبه:امکان دارد گاهاً با سرمایه گذاری در کوین های خاصی سود نجومی یک شبه بدست آورد اما این امر همیشگی نیست،در این بازار پر ریسک نباید به حدس و گمان تکیه کرد.

عامل دیگری که خود باعث ایجاد ضرر های زیادی میشود،دنبال کردن بیش از حد بازار است که باعث ایجاد ترس و اضطراب میشود که این عامل باعث میشود معامله گر به اشتباه معامله های بیشتری انجام دهد.

هیچ وقت برای معامله کردن دیر نیست،متاسفانه معامله گران تحت تاثیر حس جاموندگی از بازار میشوند که باعث انجام معاملات احساسی میشود.

یکی از عامل های اصلی ضرر معامله گران شاخه ای به شاخه دیگر پریدن است،این امر باعث ایجاد نگرانی و ایجاد ضرر های جبران ناپذیری میشود.

برای سرمایه گذاری موفق،غلبه بر احساسات و مدیریت درست ریسک را باید در اولویت اول قرار دهید.