time

00/07/21

تفاوت بین شبکه های ارز های دیجیتال

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

امروزه با گسترش شبکه بلاکچین اغلب ارز ها شبکه انتقال مربوط به خود را توسعه داده اند. امروز در این مقاله صرفا به معرفی شبکه های مختلف ارزهای دیجیتال می پردازیم.

 

تفاوت شبکه توکن BEP2 و BEP20:

این دو توکن هردو بر بستر بلاکچین محبوب بایننس که توسط صرافی بایننس توسعه یافته کار میکنند. لازم به ذکر است که شبکه BEP2 بر روی بستر بلاکچین بایننس چین و شبکه BEP20 بر روی بستر بلاکچین اسمارت چین قرار دارد.

 

تفاوت بین شبکه TRC20 و TRC10 :

شبکه TRC20 یک استاندارد است که به قصد استفاده کاربران از قرارد های هوشمند،بر بستر بلاکچین ترون توسعه یافته است. در مقابل شبکه TRC10 یک استاندار است که به قصد تولید توکن و تحت بستر بلاکچین ترون توسعه یافته است. یکی از ویژگی های خوب شبکه TRC10در مقابل شبکه TRC20 هزینه تراکنش پایین تر به صورت تقریبی یک هزارم است.

لازم به ذکر است که شبکه توکن TRC10 فقط با استفاده از APIدر دسترس است.

بلاکچین

تفاوت بین شبکه ERC20و TRC20:

توکن TRC20بر بستر بلاکچین ترون کار میکند و توکن ERC20 بر بستر بلاکچین ارز اتریوم فعالیت دارد. از ایرادات بزرگ شبکه ERC20هزینه کارمزد تراکنش بسیار بالای نسبت به توکن TRC20است،این موضوع باعث سوق دادن کاربران به کار با شبکه TRC20 است. از جمله تفاوت های دیگر این دو شبکه فرق بین استاندار های کیف پول هایشان است. بزارین واضح تر به موضوع نگاه کنیم;یکی از استیبل کوین های محبوب به نام تتر که یک ارز با قیمت ثابت(1 دلار) هم بر بستر شبکه ERC20 کار میکند و هم بر بستر شبکه TRC20.

فعالان این بازار به دلیل هزینه بالای کارمزد شبکه ERC20 برای تتر از شبکه TRC20 که هزینه ناچیزی دارد استفاده میکنند.

 

تفاوت لایه اومنیOMNI و بیت کوینBTC:

لایه اومنی به عنوان یک کیف پول معتبر برای بیت کوین به شمار میرود. لازم به ذکر است برای نگه داری بیت کوین از کیف پول های سخت افزاری همانندLEDGERو نرمز افزاری مانندTRUST WALLET استفاده شود. و برای کیف پول اومنی بهتر است برای ارز های مخصوص به این لایه استفاده شود.

 

تفاوت بین شبکه BEP2 و ERC20 :

همانطور که در مطالب قبل ذکر شد شبکه توکن BEP2 بر بستر بلاکچین بایننس توسعه یافته است،اما شبکه توکن ERC20بر بستر بلاکچین اتریوم کار میکند. از جمله تفاوت های دیگر این دو شبکه این است که آدرس توکن BEP2 با حرف bnb و توکن  ERC20 با حرف OX شروع میشود.

لازم به ذکر است که به دلیل هزینه بالای شبکه ERC20 مقرون بصرفه است از شبکه  BEP2 استفاده شود.