time

00/08/06

نقل قول از ساتوشی ناکاماتو

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

ساتوشی ناکاماتو خالق اولین رمز ارز جهان یعنی بیت کوین، یکی از معروف ترین و پر رمز راز ترین شخصیت های این روز ها است. هیچ کس نمی داند این اسم مربوط به یک شخص خاص است یا اسم گروهی برنامه نویس. امروز در این مقاله به ذکر نقل قول هایی از خالق ناشناس بیت کوین می پردازیم.  در ادامه همراه ما باشید.

 

ساتوشی ناکاماتو درمورد پول های ملی می نویسد:

بسیاری از مردم، به‌خاطر همه آن شرکت‌های حوزه کسب‌وکارهای الکترونیکی که از دهه ۱۹۹۰ نتوانستند به موفقیتی دست پیدا کنند، به‌شکل خودکار ارزهای الکترونیکی را به‌عنوان یک هدف از دست رفته رد می‌کنند. امیدوارم این موضوع جا افتاده باشد که ماهیت کنترل مرکزی در این سیستم‌ها تنها دلیل شکست آنها بود. فکر می‌کنم این اولین بار است که ما یک سیستم غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتماد را امتحان می‌کنیم.

 

حذف واسطه ها:

با داشتن یک ارز الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری، بدون نیاز به اعتمادکردن به یک واسطه شخص ثالث، پول می‌تواند ایمن باشد و تراکنش‌ها به‌آسانی انجام شود.

نقشه بیت کوین

امنیت بیت کوین:

ناشناس بودن شما در بیت کوین به این بستگی دارد که شما هیچ اطلاعات شناسایی در رابطه با بیت کوین یا آدرس شناسایی که استفاده می‌کنید، فاش نکنید. اگر آدرس بیت کوین خود را در وب قرار دهید، هرگونه معامله و اطلاعاتی را که به کمک این لینک انجام شده است، در معرض دید قرار می‌دهید. برای حفظ حریم خصوصی بهتر است تنها یک بار از آدرس‌های بیت کوین استفاده کنید.

 

مخالفت با کپی کاری:

ماهیت بیت کوین به‌گونه‌ای است که با انتشار نسخه ۰.۱ (اولین نسخه)، طراحی اصلی آن برای ادامه حیاتش بدون تغییر باقی خواهد ماند… به اعتقاد من یک پیاده‌سازی دوم و قابل‌تطبیق از بیت کوین، هرگز ایده خوبی نخواهد بود. بیشترین بخش این طرح به این موضوع وابسته است که همه نودها با نتایج کاملاً یکسانی با یکدیگر همگام باشند که این موضوع، پیاده‌سازی دوم را به تهدیدی برای شبکه بدل خواهد کرد.

 

نظر ناکاماتو درمورد ریشه همه بدی ها:

مشکل ریشه‌ای ارزهای رایج، همه‌ی آن اعتمادی است که برای کارکرد آن موردنیاز است. به بانک مرکزی باید اعتماد کرد که ارز را بی‌ارزش نکند، اما تاریخ ارزهای فیات پر است از مواردی که این اعتماد نقض شده است. باید به بانک‌ها برای نگه‌داشتن پولمان و همچنین انتقال الکترونیکی آنها اعتماد کنیم، اما آنها پول‌های ما را در موج‌هایی از حباب‌های اعتباری و با تقریباً مقدار ناچیزی ذخیره [واقعی]، وام می‌دهند. ما ناچاریم برای حریم خصوصی‌مان به آنها اعتماد کنیم؛ به آنها اعتماد کنیم که به سارقان هویت اجازه نمی‌دهند که حسابمان را خالی کنند.

 

چرخه ارزش بیت کوین

بیت کوین چیزی بیشتر از یک فلز گران‌بها است. به‌جای تغییر در عرضه برای حفظ ارزش، میزان عرضه از پیش تعیین‌شده است و این ارزش آن است که تغییر می‌کند. هر چه تعداد کاربران بیشتر شود، ارزش هر سکه (کوین) افزایش می‌یابد. این وضعیت پتانسیلی برای یک چرخه بازخورد مثبت فراهم می‌کند؛ با افزایش کاربران، ارزش بیت کوین بیشتر می‌شود و بالا رفتن ارزش باعث می‌شود کاربران بیشتری به‌ سوی آن جذب شوند تا از مزایای این افزایش ارزش استفاده کنند.