time

00/08/17

ارزدیجیتال لایت کوین چیست؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

لایت کوین یکی از قدیمی ترین رمز ارزهای بازار است که طی این سال ها محبوبیت زیادی کسب کرده. اما شاید تاکنون فقط نام آن را شنیده باشید اما امروز در این مقاله به شرح کامل ویژگی های لایت کوین می پردازیم.

 

لایت کوین چیست؟

لایت کوین یکی از قدیمی‌ترین ارز های دیجیتال موجود در بازار رمز ارز ها استلایت کوین توسط چارلی لی (Charlie Lee) در اکتبر سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد. لی کارمند سابق گوگل بود که لایت کوین را باهدف تکمیل بیت کوین و حل برخی از مشکلات مانند مدت‌زمان تراکنش‌ها، هزینه‌ها و استخرهای متمرکز  استخراج طراحی کرد. چارلی لی در کد و پروتکل بیت کوین اصلاحاتی اعمال کرد تا برای استفاده روزمره مناسب‌تر باشد و از طرفی هم پذیرش عمومی آن میسر شود.

یکی از اهداف اصلی لایت کوین کاهش زمان تائیدیه هر بلاک از ۱۰ دقیقه به ۲٫۵ دقیقه بود، که در نهایت بتوان تراکنش‌های بیشتری را تأیید کرد. در حال حاضر روزانه ۱۴،۴۰۰ لایت‌کوین استخراج می‌شود که این حداکثر مقدار ممکن است.

این ارز دیجیتال همتا به همتا شباهت‌های زیادی با بیت‌کوین دارد، اما شبکه آن از بلاکچین‌های مختلفی استفاده می‌کند که امکان انتقال سریع‌تر تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. نرم‌افزار ایجاد و انتقال کوین‌های لایت‌کوین، به صورت متن‌باز است و پلتفرم آن به طور کامل غیرمتمرکز است.

 

تعداد ارز های در گرش لایت کوین چقدر است؟

تا اوایل سال ۲۰۲۱ ، تعداد ۶۶٫۲۴۵ میلیون LTC استخراج شده است و کل لایت کوین قابل استخراج، ۸۴ میلیون (چهار برابر کل عرضه‌ی بیت کوین) خواهد بود.

لایت کوین

 

استخراج لایت کوین به چه صورت است؟

سودآور بودن ماینینگ هر ارز دیجیتال، به قدرت بالای پردازش و سخت‌افزار نیاز دارد. برای استخراج اکثر ارزهای دیجیتال پردازنده‌ی مرکزی کامپیوترهای معمولی به اندازه کافی سریع نیست. استخراج رمزارز لایت کوین با کامپیوترهای معمولی در زمان پیدایش آن بیش از سایر ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر بود اما هم اکنون با افزایش محبوبیت لایت کوین استخراج آن با تجهیزات ارزان‌قیمت سخت‌تر شد.

 

لایت کوین چگونه کار می کند؟

لایت کوین یک شبکه‌آنلاین مبتنی بر بلاکچین است که افراد می‌توانند از آن برای ارسال پرداخت پول از یک شخص به شخص دیگر استفاده کنند. لایت‌کوین به صورت همتا به همتا و  کاملا غیرمتمرکز است، به این معنی که توسط هیچ نهاد یا دولتی کنترل نمی‌شود. این سیستم پرداخت با ارزهای فیزیکی مانند دلار یا یورو و مشکلات نقل و انتقالات سروکار ندارد و در عوض از واحد حساب خود که نام آن لایت‌کوین با نماد LTC است استفاده می‌کند.

 

مزایای رمز ارز لایت کوین چیست؟

  • قابلیت انتقال وجوه به صورت بین‌المللی که انجام آن برای دورترین نقاط هم تنها چند دقیقه زمان می‌برد.
  • لایت‌کوین برای کاربرانی که به تائیدهای فوری و هزینه تراکنش‌های کم‌نیاز دارند، بسیار مناسب است.
  • لایت کوین از الگوریتمی استفاده می‌کند که با استفاده از این نوع فناوری، قادر است ۴ برابر شبکه بیت کوین در سال کوین تولید کند.
  • شما می‌توانید با خرید ماینر برای خود، از این شبکه پشتیبانی کرده و دسترسی محلیتان را افزایش دهید.