time

00/09/13

دستگاه ماینر چیست؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

ماینر چیست؟ 

 

دستگاه ماینر یا Asic اصطلاحی است که برای دستگاه‌های استخراج رمزارزها به‌کار برده می‌شود و درحال حاضر این دستگاه‌ها بسیار زیاد بوده و تنوع زیادی نیز دارند. 

 

در سراسر جهان افرادی که به کار استخراج رمزارزها اعم از بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شده مشغول هستند، ماینر می‌گویند و آن‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از ابزارهای متنوع استخراج به تعداد بیشتری از ارزهای دیجیتال استخراج نشده دست پیدا کنند و با فروش آنها به سود و درآمدزایی برسند. 

 

به طور کلی ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش‌های ارزدیجتال و ثبت آنها در دفتر کل توزیع استخراج است. این فرآیند به غیرمتمرکز سازی شبکه ارزهای دیجیتال و افزایش امنیت شبکه کمک می‌کند و در نهایت ارزدیجیتال جدید ایجاد می‌ شود. 

 

 به شکل کاملاً ساده تراکنش‌های تأیید شده در بلوک‌ها جمع می‌شوند و برای اضافه شدن این بلوک‌های تازه به زنجیره بلوک‌های موجود یک پازل کدگذاری وجود دارد که از پیچیدگی‌های بسیار بالایی برخوردار میباشد و باید حل شود. هر سیستمی که این پازل را حل کند پاداش می‌گیرد.

 

 

 یکی از عوامل تاثیرگذار در ماینینگ (Nodes) یا همان نودها هستند، این گره‌ها تراکنش‌ها را در سراسر شبکه پراکنده می‌کنند. داده‌ها بین نودها در جریان میباشند و این شما هستید با شناساندن نودهای جدید به شبکه رمزارزها فرآیند استخراج را تسریع می‌کنید. برخی از گره‌ها استخراج کننده هستند و معمولاً به آنها ماینر گفته می‌شود.

 

 

با حل کردن مسائل پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در پاسخ بلاک به یک هش دسترسی پیدا می‌کند. وقتی اولین ماینر توانست به جواب هش را به دست بیاورد، موفقیت آن به سایر نودهای شبکه اطلاع داده می‌شود.

 

با انتشار این خبر تمام ماینرهای دیگر، بلافاصله کار کردن روی آن بلاک را رها کرده و تلاششان را متوجه پیدا کردن آن در بلاک بعدی می‌کنند. ماینری که پیروز شده به عنوان پاداش چند ارزدیجیتال جدید به دست می‌آورد. 

 

این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن هر روز دشوارتر از قبل می‌شود

 

 

 

 موارد مورد نیاز برای ماینینگ

 

اگر دشواری استخراج و هزینه‌های استخراج بیت‌کوین برای شما مشکلی ایجاد نمی سازد، برای ورود به دنیای ماینرها سه مرحله قابل اجرا وجود دارد:

 

۱. خرید دستگاه استخراج

 

۲. بکارگیری یک کیف پول امن و مناسب

 

۳. پیوستن به یک استخر برای انجام فرآیند استخراج

 

 

برای برسی این که ماینینگ سود آوری دارد برای شما یا نه میتوانید عواملی مانند قیمت ارز، قیکت برق، مقدار برق مصرفی ماینر، مقدار کارمزد دریافتی استخر و عامل دیگری را برسی کنید تا از سود آور بودن ماینینگ مطمعن شوید.

 

 

انواع شرکت های سازنده دستگاه ماینر:

 

واتس ماینر 

بیت مین

اینو سیلیکون

کنان