time

00/03/29

ارتقای اتریوم که باعث کاهش عرضه می‌شود، وارد مراحل نهایی شد

article-img

به گزارش وبسایت دیکریپت، تیم بیکو از اعضای ارشد بنیان اتریوم، مدتی قبل اعلام کرد که هاردفورک لندن ۲۴ ژوئن (۳ تیر) در شبکه آزمایشی راپستن راه‌اندازی می‌شود. پس از راپستن به‌ترتیب در روزهای ۳۰ ژوئن (۹ تیر) و 7 جولای (۱۶ تیر) این به‌روزرسانی در شبکه‌های گرلی (Goerli) و رینکبی (Rinkeby) هم انجام می‌شود. نباید فراموش کرد که این تاریخ‌ها تقریبی هستند و امکان تغییر آنها وجود دارد.

در وبلاگ بنیاد اتریوم اعلام شده است: پس از فعالسازی موفقیت‌آمیز روی این شبکه‌ها، شماره بلاکی که لندن در شبکه اصلی اتریوم اجرا خواهد هم اعلام می‌شود.

در هاردفورک لندن شاهد اجرای ۵ طرح بهبود اتریوم خواهیم بود. طرح‌های بهبود اتریوم شامل تغییراتی در کد بلاک چین هستند و پیش از اجرا باید در میان اعضای شبکه بلاک چین به رأی گذاشته شوند. اجرای آنها منوط به موافقت اکثریت اعضا است. طرح 1559 اتریوم  پرحاشیه‌ترین و موردبحث‌ترین تغییری است که در بلاک چین اتریوم رخ می‌دهد. این طرح توسط ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، ارائه شده است و باعث کاهش چشمگیر کارمزدهای اتریوم می‌شود. از دیگر تغییراتی که در این طرح گنجانده شده است، کاهش درآمد ماینرها است.