time

00/04/02

اتریوم چیست؟ پاسخی ساده!

article-img

اتریوم چیست؟

اتریوم  Ethereum پلتفرمی عمومی، متن‌باز، بلاکچین-محور برای اجرای قرارداد هوشمند است. این پلتفرم ماشین مجازی تورینگ کامل اتریوم (EVM) را فراهم می‌آورد و اسکریپت‌ها را با استفاده از شبکهٔ بین‌المللی گره‌های عمومی اجرا می‌کند. اتریوم همچنین یک توکن ارز رمز پایه به نام «اتر» ارائه می‌کند، که میان حساب‌ها قابل انتقال بوده و می‌تواند به گره‌های شرکت‌کننده برای محاسباتی که انجام داده‌اند پرداخت شود. گَس ، سازوکار کار داخلی قیمتگذاری است که برای جلوگیری از اسپمینگ  و مکان‌یابی منابع روی شبکه به کار گرفته می‌شود. از ویژگی های جالب بلاکچین اتریوم می توان به این نکته اشاره کرد که کاربران اتریوم می‌توانند اپلیکیشن‌هایی روی بلاک چین بسازند که همانند نرم‌افزار، روی کامپیوتر اجرا می‌شود.

اتریوم در چه سالی توسط چه کسی ساخته شد؟

اتریوم

ایده اتریوم توسط ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳ طی یک وایت پیپر ارائه شد. او در مجله بیت کوین فعالیت می‌کرد و اعتقاد داشت بیت کوین دچار کاستی هایی است که باید برطرف شود. در نهایت او در ژانویه ۲۰۱۴ به همراه چند توسعه دهنده دیگر ایده خود را کامل تر کرد و در ماه اوت همان سال، برای پیاده‌سازی پروژه خود جذب سرمایه کرد.

اتر چیست؟

اتر یک ارز رمزپایه است که در شبکه اتریوم از آن استفاده می‌شود. پس اگر قرار باشد در شبکه اتریوم تراکنشی انجام دهیم، باید از توکن اتر استفاده کنیم. دقیقاً مثل ارز دلار که از واحدهای کوچکتری به نام سنت تشکیل شده و بیت کوین که دارای واحدهای کوچکتری به نام میلی بیت و ساتوشی است، اتر هم دارای واحدهای کوچکتری با نام گذاری‌های مختلف است. واحدهای کوچکتر آتریوم را szabo (سابو) گویند؛ و تقسیم‌بندی آن به صورت زیر است.

هر یک ether = یک میلیون سابو می‌باشد.

از کجا می توان اتر خریداری کرد؟

با ثبت نام در صرافی اکسکریپتویی به آسانی می توانید به خرید و فروش اتریوم بپردازید. برای شروع خرید و فروش اتریوم از طریق این لینک ابتدا در اکسکریپتویی ثبت نام کنید سپس می توانید با خیال راحت و با پلتفرمی بروز و امن در بازار رمز ارز ها به فعالیت بپردازید و اتریوم خرید و فروش کنید.