time

00/04/08

معرفی کیف پول اتمیک والت

article-img

در سلسله مقالات بهترین کیف پول های ارز دیجیتال، خیلی کوتاه درمورد اتمیک والت توضیح دادیم و در این مقاله به شرح کامل کیف پول اتمیک والت می پردازیم.

کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است. این کیف پول برای پلتفرم های اندروید،ویندوز، مک و IOS در دسترس می باشد.  این نرم‌افزار با بلاک چینِ کوین‌هایی که ذخیره می‌کنید در ارتباط است. برای مثال اگر خواستید تراکنشی را پیگیری کنید، با وارد کردن کد آن، کیف پول اطلاعات تراکنش را از بلاک چین دانلود کرده و به شما نشان می‌دهد، پس نیازی به ذخیره چنین اطلاعات حساسی روی کامپیوتر کاربر وجود ندارد.

اتمیک

کیف پول اتمیک والت رابط کاربری آسان و زیبایی دارد و به واسطه امنیت بسیار بالای آن و همچنین امکان استفاده از در هر دستگاهی به یکی از محبوب ترین کیف پول های ارز های دیجیتال تبدیل شده است.

استفاده از این کیف پول رایگان است. اما برای استفاده از برخی امکانات آن باید کارمزد پرداخت کرد. در این کیف پول می‌توان مستقیماً با  کردیت کارد ارز دیجیتال خرید، اما برای این کار باید مبلغ قابل توجه  ۷ درصد هزینه کمیسیون و ۱۰ دلار کارمزد پرداخت کرد. ممکن است این کار آسان باشد، اما روش‌های کم‌هزینه‌تری هم وجود دارد.

امنیت

کد اتمیک منبع‌باز است که باعث می‌شود احتمال وجود آسیب‌پذیری و باگ‌های پنهان در برنامه به شدت کاهش یابد همچنین اطلاعات مهم مانند رمز کیف پول فقط روی دستگاه شما و به صورت رمزگذاری شده ذخیره می‌شود. و تا وقتی که خود کاربر اشتباهی مرتکب نشود اتمیک امن است. اتمیک برای شناسایی و بازیابی حساب از یک عبارت امنیتی 12 کلمه ای استفاده می کند که با استفاده از آن می توانید حساب خود را در هر دستگاهی بازیابی کنید.

اتمیک والت

ارز های پشتیبانی شده

کیف پول اتمیک از بیش از ۵۰۰ کوین و توکن مختلف پشتیبانی می‌کند. که از این میان می‌توان به بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، تتر، کاردانو، ترون و … اشاره کرد. همچنین این کیف پول از تمام توکن‌های که بر بستر ERC-20 اتریوم هستند نیز پشتیبانی می‌کند.